Issuu viewer (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: Height
pt: Altura

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Document
pt: Documento

en: pixels
pt: píxeis

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
