Issuu viewer (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Custom
it: Personalizzato

en: Height
it: Altezza

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Document
it: Documento

en: pixels
it: pixel

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
