Indiana University Theme (2.0.2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: New
id: Baru

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Main menu
id: Menu utama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Local Tasks
id: Tugas-tugas lokal

en: You have unsaved changes.
id: Anda mempunyai perubahan belum tersimpan.

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current
