Indiana University Theme (2.1.0-beta5) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Updated
it: Aggiornato

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: New
it: Nuovo

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Pagination
it: Paginazione

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current
