Indiana University Paragraphs (2.0.0) - en to vi translation catalogue (50 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Content
vi: Nội dung

en: Item
vi: Mục

en: Type
vi: Kiểu

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: On
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Categories
vi: Mục phân loại

en: File
vi: Tập tin

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: True
vi: Đúng

en: View
vi: Xem

en: Section
vi: Phần

en: Text
vi: Văn bản

en: All
vi: Tất cả

en: Done
vi: Xong

en: Block
vi: Khối

en: Off
vi: Tắt

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Published
vi: Đã công bố

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Background color
vi: Màu nền

en: Provider
vi: Nhà cung cấp

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Features
vi: Tính năng

en: Feature
vi: Tính năng

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Document
vi: Tài liệu

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Columns
vi: Các cột

en: Offset
vi: Độ dịch

en: More link
vi: Liên kết thêm

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Column
vi: Cột

en: hide
vi: ẩn

en: Background image
vi: Ảnh nền

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: features
vi: tính năng

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
