Indiana University Paragraphs (2.1.1) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Content
it: Contenuto

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: View
it: Visualizza

en: Section
it: Sezione

en: Text
it: Testo

en: All
it: Tutti

en: Done
it: Fatto

en: Block
it: Blocco

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Items
it: Elementi

en: Desc
it: Disc

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Tab
it: Scheda

en: Sort by
it: Ordina per

en: Features
it: Funzionalità

en: Feature
it: Funzionalità

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Document
it: Documento

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Upload Images
it: Carica immagini

en: Columns
it: Colonne

en: Panel
it: Pannello

en: More link
it: Link altro

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Column
it: Colonna

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: hide
it: nascondi

en: features
it: funzionalita

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Add media
it: Aggiungi media

en: Master
it: Principale

en: Paragraphs
it: Paragrafi
