Indiana University Paragraphs (2.1.7) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Images
hu: Képek

en: Content
hu: Tartalom

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Categories
hu: Kategóriák

en: File
hu: Fájl

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Section
hu: Szakasz

en: Text
hu: Szöveg

en: All
hu: Mind

en: Done
hu: Kész

en: Block
hu: Blokk

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Items
hu: Tételek

en: Desc
hu: Csökk

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Tab
hu: Fül

en: Stats
hu: Statisztika

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Video
hu: Videó

en: Document
hu: Dokumentum

en: Tabs
hu: Fülek

en: Webform
hu: Űrlap

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Upload Images
hu: Képek feltöltése

en: Columns
hu: Oszlopok

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: Headline
hu: Címsor

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Column
hu: Oszlop

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: hide
hu: elrejtés

en: features
hu: jellemzők

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: feature
hu: jellemző

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Light gray
hu: Világosszürke

en: Select items
hu: Elemek kiválasztása

en: Media Embed
hu: Média beágyazása

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
hu: Egy feltöltött fájl vagy dokumentum, mint például egy PDF.
