Indiana University Paragraphs (2.2.0) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Categories
id: Kategori

en: Version
id: Versi

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Done
id: Selesai

en: Block
id: Blok

en: Off
id: Matikan

en: Items
id: Item

en: Medium
id: Sedang

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Features
id: Fitur

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Document
id: Dokumen

en: Tabs
id: Tab

en: Columns
id: Kolom

en: More link
id: Tautan lainnya

en: Column
id: Kolom

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Card
id: Kartu

en: Billboard
id: Papan iklan

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Add media
id: Tambah media

en: Media Embed
id: Embed Media
