Indiana University Paragraphs (2.2.6) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Images
am: ምስሎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Component
am: ምንዝር

en: Block
am: ጥምር

en: Header
am: ራስጌ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
