Indiana University Paragraphs (2.2.6) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Images
bo: པར་རིས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Categories
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Version
bo: པར་གཞི

en: None
bo: མེད།

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Thumbnail
bo: བསྡུས་རིས།

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Features
bo: ཁྱད་ནུས

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: XX-Small
bo: XX-ཆུང་བ

en: X-Small
bo: X-ཆུང་བ

en: X-Large
bo: X-ཆེན་པོ

en: XX-Large
bo: XX-ཆེན་པོ
