Indiana University Paragraphs (2.2.6) - en to is translation catalogue (33 entries)

en: Title
is: Titill

en: Images
is: Myndir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: Version
is: Útgáfa

en: None
is: Engin

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: View
is: Skoða

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Block
is: Blokk

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Items
is: Hlutir

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Tabs
is: Flipar

en: More link
is: Tengill á meira

en: Column
is: Dálkur
