ImageX Blocks (1.1.3) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Description
ar: الوصف

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: Number
ar: رقم

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Rows
ar: صفوف

en: Hidden
ar: مخفي

en: Revision
ar: مراجعة

en: Reversed
ar: معكوس

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Card
ar: بطاقة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
