jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Content
ar: المحتوى

en: Disabled
ar: معطل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: None
ar: لا شيء

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Vertical
ar: عمودي

en: Advanced
ar: متقدم

en: Both
ar: جميعهم

en: Installed
ar: مثبت

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
ar: إنشاء وتحرير أشكال لتوليد الصور المعدلة كالصور المصغرة.

en: Link image to
ar: ربط الصورة إلى

en: Nothing
ar: لا شيء
