jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Content
pt: Conteúdo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: None
pt: Nenhum

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Advanced
pt: Avançado

en: Both
pt: Ambos

en: Last
pt: Último

en: seconds
pt: segundos

en: First
pt: Primeiro

en: Animation speed
pt: Velocidade da animação

en: Not Installed
pt: Não instalado

en: Installed
pt: Instalado

en: Skin
pt: Tema

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
pt: Criar e modificar estilos para geração de imagens modificadas como miniaturas.

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Nothing
pt: Nada
