jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Content
ru: Содержимое

en: Disabled
ru: Отключено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: File
ru: Файл

en: None
ru: Нет

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Both
ru: Оба

en: Last
ru: Последний

en: seconds
ru: секунд

en: First
ru: Первый

en: Circular
ru: Круговой

en: Animation speed
ru: Скорость анимации

en: Installed
ru: Установлено

en: Auto
ru: Авто

en: Skin
ru: Обложка

en: Scroll
ru: Прокрутка

en: Wrap content
ru: Обёртка содержимого

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
ru: Создание и изменение стилей, которые отвечают за генерацию разных версий изображений, например таких как миниатюры.

en: Link image to
ru: Изображение как ссылка на

en: Nothing
ru: Ничего

en: Horizontal carousel
ru: Горизонтальная карусель

en: Vertical carousel
ru: Вертикальная карусель

en: Directory @path was created
ru: Каталог @path был создан
