jCarousel (6.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Content
uk: Вміст

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: File
uk: Файл

en: None
uk: Немає

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Advanced
uk: Розширені

en: Both
uk: Все

en: Last
uk: Останній

en: seconds
uk: секунд(и)

en: First
uk: Перший

en: Circular
uk: Круговий

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Installed
uk: Встановлено

en: Auto
uk: Авто

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Scroll
uk: Прокручувати з сайтом

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
uk: Створення та зміна стилів для формування різних видів зображень, наприклад мініатюр.

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Nothing
uk: Нічого

en: Horizontal carousel
uk: Горизонтальна карусель

en: Vertical carousel
uk: Вертикальна карусель

en: Skin: @skin
uk: Обкладинка: @skin

en: Directory @path was created
uk: Каталог @path було створено
