jCarousel (8.x-4.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: File
hi: फ़ाइल

en: None
hi: कोई नहीं

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Advanced
hi: विकसित

en: Both
hi: दोनों

en: Last
hi: अंतिम

en: seconds
hi: क्षण

en: First
hi: पहला

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
