jCarousel (8.x-4.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Content
id: Konten

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Vertical
id: Vertikal

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Both
id: Keduanya

en: Last
id: Terakhir

en: First
id: Pertama

en: Animation speed
id: Kecepatan animasi

en: Skin
id: Kulit

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
id: Membuat dan memodifikasi gaya untuk modifikasi gambar seperti thumbnail.

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Nothing
id: Tidak ada
