JSON Field Utils (1.0.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Component
nl: Besturingselement

en: Components
nl: Componenten

en: Upload image
nl: Upload afbeelding

en: Block
nl: Blok

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Link text
nl: Linktekst

en: Position
nl: Positie

en: Block Name
nl: Bloknaam

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: Texts
nl: Teksten

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Title text
nl: Titeltekst

en: Embed
nl: Inbedden

en: Row
nl: Rij

en: Add tab
nl: Tabblad toevoegen

en: Tab title
nl: Tabbladtitel

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Maximum file size
nl: Maximale bestandsgrootte

en: Machine name:
nl: Systeemnaam:

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Custom classes
nl: Aangepaste klassen

en: Maximum dimensions
nl: Maximale afmetingen

en: Upload directory
nl: Uploadmap

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
nl: Een map relatief ten opzichte van de map 'files' waar geüploade afbeeldingen worden opgeslagen.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
nl: Als dit veld leeg wordt gelaten dan beperken de instellingen van PHP de maximumgrootte per upload tot @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
nl: Afbeeldingen groter dan deze afmetingen worden verkleind.

en: Choose component
nl: Component kiezen
