JSON Field Utils (1.0.0-alpha9) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Text
da: Tekst

en: Icons
da: Ikoner

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Upload image
da: Upload billede

en: Block
da: Blok

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Link text
da: Linktekst

en: Position
da: Placering

en: Block Name
da: Bloknavn

en: width
da: bredde

en: height
da: højde

en: Tabs
da: Faner

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Title text
da: Titeltekst

en: pixels
da: pixel

en: Row
da: Række

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Machine name:
da: Maskinlæsbart navn:

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Responsive image
da: Responsivt billede

en: Maximum dimensions
da: Maksimale dimensioner

en: Upload directory
da: Upload-mappe

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
da: En mappe relativt til Drupals files-mappe hvor uploadede filer gemmes.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
da: Hvis dette felt er tomt vil filstørrelsen være begrænset af PHPs maksimale uploadstørrelse på @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
da: Billeder som er større end disse dimensioner bliver skaleret ned.
