JSON Field Utils (1.1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (18 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Text
mr: अक्षर

en: Block
mr: भाग

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Position
mr: स्थान
