JSON Field Utils (1.1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (30 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Delete
vi: Xóa

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Image
vi: Ảnh

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Text
vi: Văn bản

en: Icons
vi: Biểu tượng

en: Component
vi: Thành phần

en: Upload image
vi: Tải ảnh lên

en: Block
vi: Khối

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Link text
vi: Văn bản dùng làm liên kết

en: Position
vi: Vị trí

en: width
vi: độ rộng

en: height
vi: độ cao

en: Subtitle
vi: Phụ đề

en: About
vi: Giới thiệu

en: Embed
vi: Nhúng

en: pixels
vi: điểm ảnh

en: Row
vi: Hàng

en: Accordion
vi: Đàn xếp
