JSON Field Utils (1.1.0-alpha10) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: Text
oc: Tèxte

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Position
oc: Posicion

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Style
oc: Estil

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Tabs
oc: Onglets

en: Apply
oc: Aplicar

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Usage
oc: Utilizacion

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Embed
oc: Integrat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: pixels
oc: pixèls

en: Delete item
oc: Suprimir l'élement

en: Row
oc: Linha

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Component name
oc: Nom del component
