JSON Field Utils (1.1.0-alpha10) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Link
th: ลิงค์

en: Save
th: บันทึก

en: Text
th: ข้อความ

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: General
th: ทั่วไป

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: width
th: ความกว้าง

en: height
th: ความสูง

en: Allowed file extensions
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Title text
th: หัวข้อ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: pixels
th: พิกเซล

en: Maximum file size
th: ขนาดไฟล์สูงสุด

en: Machine name:
th: ชื่อเครื่อง:

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Maximum dimensions
th: ขนาดสูงสุด

en: Upload directory
th: อัปโหลดไดเรกทอรี

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
th: ไดเรกทอรีที่สัมพันธ์กับ Drupal เป็นไดเรกทอรีที่ไฟล์รูปภาพที่อัปโหลดจะถูกเก็บไว้

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
th: ถ้าซ้ายว่างแล้วขนาดไฟล์จะถูกจำกัด ด้วยขนาดสูงสุด PHP อัพโหลด @size.

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
th: ภาพที่มีขนาดใหญ่กว่าขนาดนี้จะลดขนาดลง
