JSON Field Utils (1.1.0-alpha10) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Text
ur: متن

en: Component
ur: جزو

en: Block
ur: بلاک

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
