JSON Field Utils (1.1.0-alpha2) - en to am translation catalogue (18 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Component
am: ምንዝር

en: Block
am: ጥምር

en: Position
am: ቦታ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት
