JSON Field Utils (1.1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Image
fa: تصویر

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Text
fa: متن

en: Component
fa: جزء

en: Upload image
fa: بارگذاری تصویر

en: Block
fa: قالبک

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Link text
fa: متن واصلی

en: Position
fa: موقعیت

en: width
fa: عرض

en: height
fa: ارتفاع

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Title text
fa: متن عنوان

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: pixels
fa: پیکسل

en: Row
fa: سطر
