JSON Field Utils (1.1.0-alpha7) - en to el translation catalogue (54 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Upload image
el: Αποστολή εικόνας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: General
el: Γενικά

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Position
el: Θέση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: width
el: πλάτος

en: height
el: ύψος

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: Add new item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: Row
el: Γραμμή

en: Maximum file size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου

en: Machine name:
el: Όνομα μηχανής:

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: None (original image)
el: Κανένα (αρχική εικόνα)

en: Maximum dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
el: Εικόνες με διαστάσεις μεγαλύτερες από αυτές θα κλιμακώνονται σε μικρότερες διαστάσεις.

en: Allowed types: @extensions.
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων: @extensions.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel. Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: @size limit.
el: Όριο @size.
