JSON Field Utils (1.1.0-alpha8) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Text
ar: نص

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Upload image
ar: ارفع صورة

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: General
ar: عام

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Position
ar: الوضع

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Style
ar: نمط

en: width
ar: عرض

en: height
ar: طول

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: About
ar: حول

en: pixels
ar: بكسلات

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف

en: Machine name:
ar: أسم الآلة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Maximum dimensions
ar: أقصى بعد
