Drupal QuickBooks Integration (8.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Refresh
hu: Frissítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Invoice
hu: Számla

en: Payment
hu: Fizetés

en: here
hu: ide

en: Production
hu: Termelés

en: Tax name
hu: Adó neve

en: Display label
hu: Címke megjelenítése

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: sync
hu: szinkron

en: Percentage
hu: Százalék

en: Rate
hu: Mérték

en: VAT
hu: ÁFA

en: Saving...
hu: Mentés…

en: Tax
hu: Adó

en: Component name
hu: Összetevő neve

en: Tax type
hu: Adónem

en: Territories
hu: Területek

en: Please add at least one rate.
hu: Legalább egy érték hozzáadása szükséges.

en: Please add at least one territory.
hu: Legalább egy terület hozzáadása szükséges.

en: Consumption tax
hu: Fogyasztási adó
