jquery carousel (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: None
it: Nessuno

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Normal
it: Normale

en: Loop
it: Iterazione

en: Interval
it: Intervallo

en: Speed
it: Velocità

en: Pagination
it: Paginazione
