jquery carousel (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: None
nl: Geen

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Default
nl: Standaard

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Normal
nl: Normaal

en: Loop
nl: Lus

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Animation speed
nl: Animatiesnelheid

en: Speed
nl: Snelheid

en: Pagination
nl: Paginering

en: Whitespace
nl: Witruimte

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl
