jQuery carousel (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: None
fa: هیچ

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Loop
fa: حلقه

en: Speed
fa: سرعت

en: Pagination
fa: صفحه بندی
