jQuery carousel (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Normal
hi: सामान्य

en: Interval
hi: मध्यान्तर
