jQuery carousel (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (12 entries)

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Fast
kn: ಅಂಟಿಸು(_P)

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Animation speed
kn: ಅನಿಮೇಶನ್ ವೇಗ

en: Speed
kn: ವೇಗ
