jQuery minicolors (2.1.1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Format
it: Formato

en: Theme
it: Tema

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Inline
it: In linea

en: Position
it: Posizione

en: Installed
it: Installato

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: About
it: Informazioni

en: Opacity
it: Opacità

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder

en: Textfield size: @size
it: Dimensione campo di testo: @size
