jQuery minicolors (2.1.1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Field
fa: میدان

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Theme
fa: پوسته

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Inline
fa: درون خطی

en: Position
fa: موقعیت

en: Installed
fa: نصب شده

en: Bottom right
fa: پائین راست

en: Bottom left
fa: پائین چپ

en: About
fa: درباره

en: Opacity
fa: مبهمیت
