jQuery minicolors (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Field
uk: Поле

en: Default
uk: Базово

en: Format
uk: Формат

en: Theme
uk: Тема

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Position
uk: Позиція

en: Show speed
uk: Показати швидкість

en: Animation Speed
uk: Швидкість анімації

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Installed
uk: Встановлено

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: Brightness
uk: Яскравість

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: About
uk: Про модуль

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Control
uk: Керування

en: Lowercase
uk: Нижній регістр

en: Hexadecimal
uk: Шістнадцяткове

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Theme: @theme
uk: Тема: @theme

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size
