JS Cloudimage 360 View Image Formatter (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Original image
pt: Imagem original

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Image field display format settings
pt: Configurações de formato de exibição do campo de imagem

en: Image loading settings
pt: Configurações de carregamento de imagem

en: Loading attribute
pt: Atributo de carregamento
