JS Component (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Other
pt: Outros

en: Provider
pt: Provedor

en: Template
pt: Modelo

en: Libraries
pt: Bibliotecas
