JavaScript Manager (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Inline
it: In linea

en: External
it: Esterna

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Scope
it: Portata
