JSnippet (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Scope
it: Portata

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
