JSnippet (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Edit
oc: Modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
