JSnippet (8.x-1.4) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Save
id: Simpan

en: Scope
id: Lingkup

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Behavior
id: Perilaku

en: Machine Name
id: Nama Mesin
