JSON-LD Schema UI (1.0.0) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Property
it: Proprietà

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Overrides
it: Forzature

en: Properties
it: Proprietà
