JSON-LD Schema UI (1.0.0) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Override
uk: Перевизначити

en: Property
uk: Властивість

en: Sources
uk: Джерела

en: Source
uk: Джерело

en: Schema
uk: Схема

en: Default value
uk: Базове значення

en: Overrides
uk: Перевизначити

en: Properties
uk: Властивості

en: Bundle
uk: Пакет

en: Base URI
uk: Основний ресурс URI

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Allow override
uk: Дозволити перевизначення
