JSON-LD Schema UI (1.0.6) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Actions
de: Aktionen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Override
de: Übersteuern

en: Property
de: Eigenschaft

en: Sources
de: Quellen

en: Source
de: Quelle

en: Default value
de: Standardwert

en: Overrides
de: Überschreiben

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Bundle
de: Subtyp

en: Base URI
de: Basis-URI

en: Allow multiple values
de: Mehrfacheinträge erlauben

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Allow override
de: Übersteuern erlauben
