JSON-LD Schema UI (1.0.6) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Override
fa: بازنویسی

en: Property
fa: ویژگی

en: Sources
fa: منابع

en: Source
fa: منبع

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Bundle
fa: بسته
