JSON-LD Schema UI (1.0.6) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Actions
hu: Műveletek

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Override
hu: Felülírás

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Sources
hu: Hírforrások

en: Source
hu: Forrás

en: Schema
hu: Séma

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Overrides
hu: Felülírja

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Base URI
hu: Alap URI

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: Entity Type
hu: Entitástípus
