Json table (1.0.14) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Yes
fr: Oui

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Text
fr: Texte

en: Area
fr: Zone

en: Database
fr: Base de données

en: Header
fr: Entête

en: Comment
fr: Commentaire

en: Fields
fr: Champs

en: Line
fr: Ligne

en: Medium
fr: Moyen

en: Table
fr: Tableau

en: Manual
fr: Manuel

en: Tree
fr: Arborescence

en: Chart type
fr: Type de graphique

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Read
fr: Lire

en: Add row
fr: Ajouter une ligne

en: Column
fr: Colonne

en: Step
fr: Étape

en: Pie
fr: Camembert

en: Chart width
fr: Largeur du graphique

en: Chart height
fr: Hauteur du graphique

en: Circle
fr: Cercle

en: Remove column
fr: Enlever la colonne

en: Remove row
fr: Retirer la ligne

en: Add column
fr: Ajouter une colonne

en: Bubble
fr: Bulle

en: Actor
fr: Acteur
